O mnie

IMG_0520

fot.A.Łuksa

Nazywam się Tomasz Sokołowski.
Urodziłem się w 1996 roku w Płocku i z tym miastem jestem silnie związany. Podobnie z najstarszą szkołą średnią w Polsce – Małachowianką, której absolwentem, po profilu matematyczno-fizycznym, jestem.
Chwilowo jednak studiuję na politechnice w Poznaniu, który staram się odkrywać nie tylko od strony turystycznej i studenckiej, ale również zwyczajnej, codziennej.
Poza fotografią spędzam sporo czasu na spacerach, strzelectwie sportowym i łucznictwie, choć raczej hobbystycznie niż wyczynowo.
Lubię burze, zwierzęta (nie jestem rasistą, ale uznaję wyższość jamników), przytulny bałagan, pagan-folk, herbatę, wino i piwo miodowe.
Fotografią zajmuję się od dziecka i traktuję ją jako pasję. Zdarzało mi się kilkukrotnie zarabiać na robieniu zdjęć, lecz nigdy nie zakrawało to na działalność na dużą skalę. Miałem jednak okazję poznać tajniki fotografii sesyjnej, zdjęć na imprezach czy reportaży z podróży. Należę również do entuzjastów kolekcjonowania sprzętu fotograficznego – cały czas powiększam zbiór aparatów, obiektywów, akcesoriów… Od kilku lat wywołuję również w domu klisze, a także je skanuję, okazjonalnie zdarza mi się zajmować serwisowaniem obiektywów. O dalszych szczegółach mojego romansu z fotografią możecie czytać na blogu. 🙂
Od października 2016 r. pełnię funkcję przewodniczącego Koła Naukowego EduArt na wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej, w którym to kole działam w sekcji fotografii. W celu zapoznania się z naszą działalnością zapraszam na nasz profil na facebooku (fb.com/kneduart), a także na fanpage prowadzonej przez nas Studenckiej Galerii Sztuki Drewutnia (fb.com/GaleriaDrewutnia).
Latem 2016 r. stałem się również założycielem grupy eksploracyjnej Urban Custodians. Zajmujemy się zwiedzaniem różnego rodzaju opuszczonych miejsc: fortów, bunkrów, kamienic, PGRów i wielu innych. Efekty naszej działalności możecie śledzić na facebooku: fb.com/UrbanCustodians.
Jestem również otwarty na współpracę fotograficzną w różnym zakresie – od sesji portretowych po uwiecznianie “osiemnastkowych” imprez. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do kontaktu (zakładka w menu na górze).
Mój blog powstał w 2014 roku jako miejsce, gdzie mógłbym się dzielić ze światem tym, co uda mi się uchwycić w otaczającym mnie świecie i pokazać, że jednak nie jest on tak szary i ponury, jak go wszyscy widzą. Początkowo blog nosił nazwę “Momenta Captus”. Po roku od założenia zdecydowałem o jego odnowieniu i reaktywacji tutaj, abym mógł lepiej, sprawniej i estetyczniej oddawać się mojemu artystycznemu ekshibicjonizmowi, opowiadać o chwytanych chwilach życia.
Miłej lektury!

1801225_424522304360429_1886621354_ofot.K.Mann